Dartistebedding | Kaliteli Uyku Kaliteli Yaşam |

WEB SİTEMİZDE Kİ ÜRÜNLERİMİZ SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR.!                                              

 

29.12.2018

İyi bir uyku için odanızı nasıl dizayn etmelisiniz?Yatak odasını şirin veya renkli döşemek güzel görünebilir ama sağlıklı bir uyku için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız sizin için sıraladığımız maddelere göz atın!

Mavinin tonlarını seçin

Yatak odanızda mavi renkleri seçin. Araştırmalara göre, mavi renkli bir odada uyuyan insanların gece uykusu daha kalitelidir.

Işığı engelleyen perdeleri tercih edin

Işıklar uykumuzu açtığı için uyurken odaya ışık girmesini engelleyecek perdeleri tercih etmelisiniz. İster jaluzi ister kalın perde kullanarak odanızı karanlık bir hale getirebilirsiniz. Alternatif olarak uyku gözlüğü de kullanabilirsiniz.

Yatak başlığı kullanın

Yatak başlığı kullanmak kişileri daha güvenli hissettirir. Ağaç başlıkları tercih edebilirsiniz.

Yatağınızın altında geniş bir alan bırakın

Yatağınızın altında boşluk olması yattığınız yerden kalktığınızda enerji akışına izin verir.

Yatağınızı uygun bir yere yerleştirin

Yatağınızı doğrudan kapı hizasına koymayın, yattığınız yerden kapıyı görebileceğiniz şekilde yatağınızı yerleştirin.

Ayarlanabilir ışık kullanın

Yatak odasında parlak ışık kullanımından kaçının. Özellikle akşamları düşük ışık veren ampüller tercih edebilir ya da mum kullanabilirsiniz.

Odanıza bitkiler yerleştirin

Bitkiler odanızdaki hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur ve odaya huzur verici bir unsur katar. Bitkilerinizi sabah veya akşam bir rutin halinde sulayabilirsiniz. Rutinler beyninize uyku zamanının geldiğini hatırlatır.

Dağınıklığı azaltın

Dağınıklık her alanda olduğu gibi biri yorar. Yatak odasının dinlendirici etkisini arttırmak için odanızdaki dağınıklıkları toparlayın. Yapılan bir araştırmaya göre, odanın dağınık olması kortizol düzeylerini ve stresi arttırır.

Dinlendirici sesleri dinleyin

Klasik müzik veya doğa sesleri insanların uyku moduna geçmesine yardımcı olur. Uykuya geçişinizi kolaylaştıracak sesleri keşfederek kendinize yardımcı olabilirsiniz.